טבעות אירוסין

המדריך לבחירת טבעת אירוסין

רכישת טבעת אירוסין היא צעד לקראת המחווה המרגשת והמשמעותית ביותר אותה הגבר עושה בחייו ובכדי שהמחווה אכן תהיה מושלמת, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בצורה נבונה את הטבעת.

טבעות אירוסין יכולות להגיע במגוון רחב של סגנונות ועיצובים, כאשר, אחד האלמנטים המשותפים לכל האפשרויות, טמון בעובדה שטבעות אלו תהיינה משובצות ביהלומים.

יש לא מעט פרמטרים אשר אמורים להשפיע על בחירת טבעת אירוסין ובין היתר:

  • תקציב – טווח המחירים של טבעות אירוסין הוא גבוה במיוחד, כך שגובה התקציב ישפיע במידה משמעותית על הבחירה.

  • סגנון – חשוב לדאוג שהטבעת הנבחרת תקלע לסגנון ולטעם של האישה עבורה היא מיועדת. מהסיבה הזאת מומלץ או להסתייע בחברה של הכלה או בבת משפחה אשר מכירה את טעמה או לבדוק מקרוב את תיבת התכשיטים, במטרה לנסות ולהבין את אותו הסגנון.

  • טעם אישי – גם לטעם האישי ולהעדפות שונות של הגבר, אשר רוכש את טבעת האירוסין תהיה השפעה מסוימת על בחירת הטבעת.

בחירת היהלום
היהלום מהווה את גולת הכותרת של טבעות האירוסין ולכן, רגע לפני שמתחילים בחיפוש אחר טבעת אירוסין, מומלץ להכיר בצורה מעמיקה יותר את היהלום.

יהלום מהווה את החומר הקשה ביותר בטבע, כאשר, הגבישים של היהלום נוצרים בתהליך טבעי – תוך צינורות הר געש. כאן חשוב לציין, שכיום ניתן ליהנות גם מיהלום מלאכותי, אשר אינו נופל באיכותו מיהלום רגיל, אך מחיריו נכון להיום, הינם זולים יותר.

ישנם מספר פרמטרים שחשוב להכיר, מכיוון שלכל אחד מהם יש תפקיד והשפעה על איכות היהלום כמו גם על עלותו, פרמטרים אלו מכונים C4 והם כוללים: חיתוך (cut), צבע (color),  קרט (carat) וצלילות (clarity).

מכיוון שאחד הגורמים המרכזיים בבחירת טבעת אירוסין נוגע לנושה התקציב – כאשר המטרה היא למצוא את הטבעת המרשימה ביותר עם היהלום האיכותי ביותר בעלות המשתלמת ביותר.

ההמלצה היא כמובן לשים דגש מרכזי על נושא היהלום ועל טיבו, כאשר כל אחד יכול לבחור מהו גודל היהלום אשר ישובץ בטבעת והאם הטבעת תהיה משובצת ביהלום אחד בלבד או במספר יהלומים.

דגשים חשובים בבחירת טבעת אירוסין
אחד הפרמטרים החשובים טמון בהתאמת הטבעת לאצבע של הכלה ולכן, חשוב לקחת טבעת מקופסת התכשיטים שלה, על מנת לא לטעות בנושא זה.

דגש נוסף, יהיה בהתאמת הטבעת לאופי ולאישיות של אותה האישה, כך שאם מדובר בבחורה סולידית, כדאי לנסות ולבחור בעבורה טבעת אירוסין עדינה. אם מדובר בבחורה יותר מוחצנת, אפשר להתאים לה טבעת אירוסין עם יותר נוכחות.

מכיוון שרוב הגברים אשר תרים אחר טבעת אירוסין, עושים זאת לראשונה בחייהם ולכן, הם יכולים למצוא את עצמם מופתעים לנוכח כל האפשרויות והעיצובים של הטבעות – כך שמי שחושב שאין לו מספיק הבנה וכלים בכדי לבצע את הבחירה הנכונה, חשוב כאמור, שיבקש מחברה טובה של הכלה או מבת משפחה שתלווה אותו, תייעץ לו ותסייע לו בביצוע הבחירה הנכונה.