טבעת יהלום

8 טיפים נבחרים לקבלת ההחלטה

טבעת יהלום, מהווה סוג של הצהרה וסמל סטטוס. זאת יכולה להיות טבעת אירוסין, זאת יכולה להיות טבעת שבעל מעניק לאשתו לרגל אירוע מסוים וזאת יכולה להיות גם טבעת שאישה קונה לעצמה (פשוט כי מגיע לה).

לא משנה מהי הסיבה בגינה אתם תרים אחר טבעת יהלום, להלן 8 טיפים ישימים אשר יסייעו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר לגביה:

תכנון התקציב
טווח המחירים של טבעות יהלום הינו רחב במיוחד ומושפע מפרמטרים רבים כמו: איכות היהלום, סוג הטבעת, חומר הגלם ממנה היא עשויה ועוד.. ההמלצה היא לנסות ולאסוף תחילה מידע על המחירים ולתכנן את התקציב אשר יוקצה למטרה, בהתאם לאותו המידע.

התאמת הטבעת לבחורה
אם מדובר בטבעת אירוסין, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד ולהתאים את הטבעת לבחורה. ישנן 3 פעולות מרכזיות אשר יאפשרו לעשות זאת: הראשונה, היא להבין את הטעם שלה בכל מה שנוגע לתכשיטים (לצורך כל, ניתן לנבור בתיבת התכשיטים שלה).

השנייה, היא למדוד את קוטר האצבע שלה (ניתן לקחת טבעת אחרת אותה היא עונדת מבלי שהיא תדע). השלישית היא התאמה של הטבעת לאצבע – כדאי לבדוק אם האצבע שלה דקה או עבה.

ידע הוא כוח
יש לא מעט מושגים שחשוב להכיר לגבי עולם היהלומים ככלל ועולם טבעות היהלום בפרט. בהליך בחירת טבעת יהלום, יש לשים דגש על איכות היהלום, כאשר, בכדי לקבל את התמונה המלאה לגבי אותה האיכות יש לבדוק פרמטרים כגון: משקל היהלום, צבע היהלום, ניקיון היהלום וחיתוך היהלום.

בחרו בקפידה את המקום ממנו תזמינו את טבעת היהלום
כדאי לבחור בצורה מושכלת ונבונה את המקום ממנו תוזמן הטבעת – זאת יכולה להיות רשת חנויות תכשיטים, חנות תכשיטים עצמאית וכיוצא בזה. לדוגמא, באזור הבורסה ברמת גן, ניתן למצוא לא מעט חנויות המציעות טבעות יהלום.

בקשו לראות תעודה
גם אם השקעתם בבחירת החנות ממנה תרכשו את הטבעת, ההמלצה היא להבטיח שמה שאתם קונים זה מה שאתם מקבלים. לכן, מומלץ לבקש ולראות תעודה לגבי היהלום שעל הטבעת מטעם המכון הגמולוגי אשר בחן אותו.

דגש על אופן שיבוץ היהלום
ישנן שיטות שונות לשיבוץ היהלום ובין היתר: שיבוץ טיפאני, שיבוץ bar, שיבוץ bezel ועוד.. ההמלצה היא להכיר תחילה את כל האפשרויות המוצעות ולבחור את השיבוץ אשר יתאים בצורה האופטימאלית הן לטבעת והן לבחורה אשר אמורה לענוד אותה.

קבלת סיוע מחברה/ בת משפחה
כאמור, אם המטרה היא לרכוש טבעת יהלום אשר תהווה כטבעת אירוסין, ההמלצה היא לנסות וללכת על בטוח. לכן, כדאי להסתייע בחברה של הכלה או בבת משפחה, אשר מכירה לעומק את טעמה ותוכל לסייע בבחירת הטבעת המתאימה.

דעו ממה להיזהר
בעולם טבעות היהלום, יש מספר דברים שחשוב לדעת להיזהר מפניהם והם: יהלום אשר נחשב כ"משודרג" (מדובר ביהלום אשר יכולים להיות בו פגמים ובחלק מהמקרים, יהלום שכזה עלול אף להיסדק). יהלום ללא תעודה (שעלול להיות יהלום לא חוקי). יהלום במשקל (במקרה כזה, יש לנסות ולהבין האם מדובר על משקל של יהלום אחד או על מספר יהלומים קטנטנים אשר יחדיו מגיעים לאותו המשקל).