תכשיטי כסף

5 שיטות לניקוי תכשיטי כסף

תכשיטי כסף נחשבים כאהובים על אנשים רבים, אבל בכדי ליהנות מהתכשיטים לאורך זמן, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד לנקות את תכשיטי הכסף ועל ידי כך למנוע את השחרתם.

יש לא מעט שיטות לניקוי תכשיטי הכסף, חלקן מוגדרות כשיטות סבתא וחלקן הן שיטות של אנשי מקצוע ובכדי להקל עבורכם את פעולת הניקוי, החלטנו לרכז 5 מהשיטות הנפוצות ביותר:

שיטה 1 – סודה לשתייה, מלח וחומץ
מדובר בשיטה פשוטה וקלה המוגדרת כ"שיטת סבתא". שיטה זו מאפשרת לנקות מספר תכשיטי כסף בו זמנית. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת סיר, להכניס כוסף מים פושרים, 2 כפות סודה לשתייה, כף מלח וכוס חומץ. להשאיר את התכשיטים בסיר כעשר דקות ולהוציא אותם.

שיטה 2 – שימוש במטליות ייעודיות
מי שרוצה לעשות לעצמו חיים קלים ואולי גם לא לקחת סיכונים מיותרים, יכול פשוט לקנות מטליות ייעודיות לניקוי תכשיטים. מדובר במטליות אשר עשויות ברוב המקרים מכותנה והן מכילות כמויות קטנות של חומרי ניקוי מתאימים. יש לנקות את התכשיטים בהתאם להוראות שעל גבי אריזת המטליות.

שיטה 3 – משחת שיניים
אז כן, מסתבר שמשחת שיניים יעילה לעוד דברים חוץ מניקוי השיניים. מה שאתם צריכים לעשות, זה לקחת מברשת שיניים ומשחת שיניים לבנה רגילה ולשפשף את תכשיטי הכסף בכל הצדדים. כדי לקבל תוצאה נקייה במיוחד, יש להשאיר את משחת השיניים על גבי התכשיט למשך כ-עשר דקות. בשלב הבא לשטוף במים פושרים, לנגב ולייבש.

שיטה 4 – ניקוי באמצעות אקונומיקה
לכל אחד יש אקונומיקה בבית וכולנו יודעים שמדובר בחומר הניקוי שהכי אפשרי לסמוך עליו. אז מסתבר שאקונומיקה יעילה גם לניקוי תכשיטי כסף. כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי להשיג את המטרה, זה לטבול מטלית יבשה בכמות קטנה של אקונומיקה ולעבור עם המטלית על התכשיט. לאחר מכן, יש לשטוף את התכשיט במים פושרים ולהביא אותו לייבוש מלא.

שיטה 5 –  תפוח אדמה
כן.. כן.. קראתם נכון, שיטת סבתא נוספת לניקוי תכשיטי כסף, מתבססת על.. תפוח אדמה! מה שאתם צריכים לעשות זה לקחת סיר ולמלא אותו במים, להכניס לתוך הסיר כ-4 תפוחי אדמה גדולים ולהביא לרתיחה. המים אמורים לספוג את העמילן ובכדי שהשיטה תהיה יעילה, יש לחכות עד שהמים יקבלו את הצבע הלבן של העמילן.

בשלב הבא, יש לטבול מטלית במים ולשפשף באמצעותה בצורה עדינה את התכשיטים. אחרי שסיימתם את פעולת הניקוי, יש לשטוף את התכשיטים במים פושרים ולהביא לייבוש מלא.

איך למנוע השחרה?
כאמור, הקפדה על ניקוי התכשיטים בכל תקופת זמן לא ארוכה, יכולה לסייע בשמירה עליהם. יחד עם זאת, בכדי למנוע את השחרת התכשיטים יש לנקוט בפעולות נוספות כמו: להימנע ממגע של התכשיטים עם קרם או עם בושם. להימנע ממגע של התכשיטים עם מים לאורך זמן – ים, רחצה, כלים וכיוצא בזה. שמירה על התכשיטים, תאפשר לכם כאמור, ליהנות מהמראה האטרקטיבי שלהם לאורך זמן.